FTK

FasTrack Camps – příměstské tábory

FasTrack Camps

Hledáte tábor, který je konstruktivní, poutavý a zábavný?

To a ještě mnohem více FasTrack®Camps nabízí dětem ve věku 4-10 let. V rámci našeho zábavného interaktivního dobrodružství budeme děti rozvíjet v programu, který je sestaven na základě studií předních vědců. Využijte „Okno příležitosti„, ve kterém se vaše dítě nachází! FasTrack® Camps představují pro děti první zkušenost s příměstským táborem.

FasTrack®Camps se soustředí na to, aby se děti po celou dobu dobře bavily a zároveň měly příležitost objevovat svět kosmonautů, lékařů, paleontologů, vědců nebo mezinárodních cestovatelů. Každý den je plný interaktivních a vzrušujících aktivit, které rozvíjí dovednosti, jež jsou důležité pro úspěch v 21. století.

Děti tráví den tvořením zajímavých výrobků, experimentováním, hraním týmových her, plněním úkolů na interaktivní tabuli a dalšími zábavnými činnostmi. Pokud nám počasí přeje, trávíme čas pravidelnými venkovními aktivitami, a také si například uspořádáme piknik, nebo si užijeme bojovku v Prokopském údolí či navštívíme zajímavé místo spojené s tématem kempů (Planetárium, Dinopark, Zoo atd.).

  • Postaráme se o vaše děti každý den od 8.00 do 17.00 hodin.
  • Individuální přístup zajistí malé skupinky max. 8 dětí ve třídě.

Fotky z minulých příměstských táborů naleznete ZDE.

PŘIHLÁŠKA NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Informace a smluvní podmínky pro Příměstský tábor 2019

Naskenovanou či vyfocenou přihlášku prosím zašlete na praha5@fastrackids.cz

V roce 2019 nabízíme letní tematické tábory v 9 termínech:

 

  1.7. –   4.7.                 Věda a pokusy

  8.7. – 12.7.                 Svět zvířat                        

15.7. – 19.7.                 Letem světem I.                 

22.7. – 26.7.                 Vesmír    

29.7. –   2.8.                 Lidské tělo

  5.8. –   9.8.                 Výprava za dinosaury

12.8. – 16.8.                 Úžasná planeta Země

19.8. – 23.8.                 Umělecký ateliér

26.8. – 30.8.                 Letem světem II.       

 

Cena kempu: 4.200 Kč /týden (kemp Věda a pokusy 1.7. – 4.7. cena: 3 400 Kč)

Cena zahrnuje: zdravé svačinky a obědové menu (polévka, hlavní jídlo), které nám dováží firma specializující se na dětskou stravu, pitný režim, materiály na kreativní činnost.

Po skončení kempu Vám budou k dispozici fotografie a videa.

Více o tématech: 

                                                        Výprava za dinosaury

Paleontolog Dr. Dino provede malé vědce světem pravěkých ještěrů. Děti si budou hrát na paleontology a budou mít k dispozici vlastní vědeckou výbavu. Poznají dinosaury, plazy a rostliny z období druhohor a porovnají charakteristiky masožravců a býložravců.  Založí si také vlastní muzeum, provedou vědecké odhady zvuků, seznámí se s perspektivou a porovnáváním velikostí, provedou vykopávky zkamenělin a jednu vlastní si vyrobí. Společně se vydáme na výlet do Dinoparku, kde si ověříme získané poznatky.

 

                                                             Lidské tělo

Doktorka kočička vezme nové kamarády na báječnou cestu za objevováním lidského těla. Děti se stanou opravdovými biology hledajícími odpovědi na to, jak se chová a funguje naše tělo a jak se o sebe můžeme lépe starat. Prozkoumají anatomii a hlavní ústrojí člověka, především kostru, dýchací, oběhový, a nervový systém. Vyrobíme si například model páteře nebo žaludek. Vše proběhne formou týmové práce, her a zábavných aktivit. Zároveň se děti dozví zajímavé informace o výživě, a jak si vytvořit zdravé návyky. Seznámí se také se zdravotnickou technologií a odbourají strach z návštěvy lékaře.

                                                                  Letem světem I.

Naše kamarádka Azorka vezme malé objevitele na úžasná místa na světě. Děti se stanou opravdovými cestovateli. Navštíví Itálii, Brazílii, Egypt a USA a poznají jejich slavné památky. Naučí se počítat a pozdravit v cizích jazycích. Vyrobí si vlastní pas a vyzkouší si, co obnáší taková pasová a celní kontrola. Založí si cestovatelský deník, kde povedou záznamy z navštívených zemí. Prozkoumají architekturu a umění odlišných kultur. Čeká je také kreativní módní přehlídka v Miláně. Po celý týden je připraven cestovatelský jídelníček a děti ochutnají tradiční pokrmy jednotlivých států. Na přípravě pokrmů se budou sami podílet.

                                                                  Letem světem II.

Děti navštíví Austrálii, Indii, Čínu a Mexiko. Prozkoumají skvosty těchto vzdálených zemí a naučí se základní fráze jako je pozdrav a poděkování. Vyzkouší si projít letištní kontrolou a vytvoří si vlastní cestovatelský deník se záznamy. Porovnají zvyky, architekturu, dopravu a přírodu těchto odlišných kultur. Zúčastní se několika tradiční oslav a zhotoví si patřičný oděv pro jejich návštěvu, jako je například pončo nebo sárí. Připraven je mezinárodní jídelníček na jehož přípravě se děti budou sami podílet.

                                                             Vesmír

Mimozemšťánek Zorg provede malé „kosmonauty“ napříč celým vesmírem. Děti se budou učit o kosmické lodi, astronautech a zajímavých faktech o jejich přípravě na cestu do vesmíru. Prozkoumají planety, slunce, měsíc a komety. Sestaví a spustí malé modely padáků a budou pozorovat, jak jejich design ovlivňuje rychlost jejich přistání. Jako tým zkonstruují skafandr a kosmické boty na vyzkoušení při chůzi na simulovaném měsíčním povrchu. Provedou časový experiment pro určení, které úkoly vyžadují více času a úsilí při práci v prostoru s nulovou gravitací a mnoho dalších zajímavých činností.

                                                               Věda a pokusy

Děti se stanou malými vědci a budou zkoumat moderní technologii. Naučí se například o magnetické síle, vyzkouší si pokus, kde zjistí rozdíly mezi hustotou různých látek. Poznají, jak fungují dopravní prostředky a jeden vlastní si také sestaví. Zabrousí k pojmům jako je elektrický obvod, vztlak a informatika. Poznají komunikační technologie a společně sestaví telefon.  Vyzkouší spoustu dalších zábavných experimentů a hlavně se naučí chápat, jak věci fungují.

                                                                  Umělecký ateliér

Přidejte se k Anně Paule ve FasTrack uměleckém ateliéru a nechte děti inspirovat se k vlastní tvorbě díly slavných umělců jako je Vincent van Gogh, Matisse nebo Picasso! Studenti si nakreslí svůj vlastní komiks, na učící stanici se seznámí s digitálním uměním a vytvoří několik soch a ilustrací. Vyzkouší si mnoho zajímavých technik.  Zastavíme se také u architektonických zajímavostí. Celý týden budeme děti hlavně podporovat v jejich kreativních představách a nápadech.

                                                            Svět zvířat

Během celého týdne děti nahlédnou do tajů přírody a budou poznávat obratlovce i bezobratlé. Navštíví moře a oceány, kde se podívají přímo pod hladinu. Na Antarktidě se potkají s tučňáky, ledním medvědem a polární liškou. V ptačí říší je ohromí svou velikostí emu a kolibřík, které poznají v životní velikosti. Na učící stanici prozkoumají jednotlivá prostředí, kde živočichové žijí, například deštný prales v Brazílii, nebo poušť Saharu. Děti se také dozví, jaký je rozdíl mezi zvířetem domácím, hospodářským a divokým, čím se živí, a jak se k nim máme chovat. Vydáme se také společně na celodenní výlet do Zoologické zahrady.

                                                 Úžasná planeta Země

Děti získají spoustu užitečných informací o světě, ve kterém žijeme. Navštíví podmořské prostředí a společně vytvoří 3D model moře. Prozkoumají různá podnebí, jako je Antarktida, deštný prales nebo třeba poušť. Na chvíli se stanou moderátory počasí. Dozví se také o vzniku krystalů, zkamenělin a zažijí pravou erupci sopky. Vydají se pod povrch Země k zemskému jádru. Zabrousí také k tématům jako je recyklace a péče o životní prostředí.

                         Roboti a technologie

Během 3 báječných dnů si děti budou povídat o technologiích a informatice. Společně budou vymýšlet, co vše nám technologie a roboti umožňují a nám usnadňují život. Jako tým kreativně vytvoří vlastního robota a budou vymýšlet, co vše dokáže. Budeme také stavět solárního robota a vlastní pojízdné autíčko.  Zabaví se holky i kluci.

Jednodenní FasTrack Camps 

Spencer se učí sportovat

Náš nejoblíbenější zajíček se učí cviky a sporty z celého světa! FasTracKids se společně s ním učí různé metody protahování, cvičení, techniky jogy a další sporty. Spoluhráči a trenéři učí jak se daný sport hraje a jak poznatky ze sportu využít v praktickém životě.

 

FasTrack CampsObjevování sněhových vloček

Sněží! Děti si mohou vytvořit vlastní sněhovou vločku a sněhové koule vzít s sebou domů. Při provádění zajímavých experimentů, se děti učí o atomech, molekulách a sněhových vločkách. Přidejte se k nám, a zkoumejte sníh, bez ohledu na to, zda opravdu padá!

your_creative_imagination_logoTvá tvořivá fantazie

Fantazii má každý. Děti se seznámí s mnoha klasickými uměleckými díly a zapojí svou vlastní představivost, aby vytvořili moderní umění. Děti použijí své smysly, aby zakusily umění všude kolem a využily kreativitu k řešení problémů.

FasTrack CampsVysoko na obloze

Vesmír je mnohem větší než ty nebo já. Děti se budou učit o sluneční soustavě, konkrétně o hvězdách a planetách, prostřednictvím zpívání písniček, vyráběním modelu slunečního soustavy a dalších „astronomických“ aktivit.

FasTrack Camps

Dejte svému dítěti příležitost zažít příměstský tábor, který představuje zábavu spojenou s rozvojem.
Zavolejte do našeho FasTracKids centra rozvoje!