FTK

3 tipy jak vychovávat nadané dítě

Nadané dítě se vyznačuje tím, že má nějaký pozoruhodný talent, který je potřeba vyzdvihnout a podporovat. Nad tímto talentem se však musejí rodiče důkladně zamyslet a zvážit, jakým způsobem talent svého dítěte podpoří a rozvinou jeho potenciál. Níže se s vámi lektoři z FasTracKids centra rozvoje podělí o své zkušenosti, jak nejlépe vychovávat nadané dítě.

Jak vychovávat nadané dítě

 

1.  Sáhněte po pomocné ruce

Stejně jako dítě s podprůměrnými studijními dovednostmi potřebuje vhodné doučování, pomoc vyhledejte i pro dítě s nadprůměrným nadáním. Byla by chyba automaticky očekávat, že když je Vaše dítě nadané, dostane se mu ve škole podpory a studijní plán bude upraven podle jeho potřeb. Zapište své dítě do speciálních programů pro nadané a talentované děti, kde bude více motivované se rozvíjet a látka pro něj nebude zbytečně snadná. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat, zda Vašemu dítěti jeho studium vyhovuje a odpovídá jeho schopnostem a možnostem.

2.  Buďte proaktivní

Škola nemusí nutně vědět, jak správně zacházet s nadaným dítětem. Poznejte učitele svých dětí a vytvořte si s nimi pozitivní vztah, díky kterému s nimi budete moci probírat, jak nejlépe pomoci Vašemu dítěti vyniknout.

3.  Najděte předměty, ve kterých vaše dítě vyniká

Jistě se najdou oblasti, které Vaše dítě zajímají více než ostatní a ve kterých se projevuje jeho přirozené nadání. Nezanedbávejte tyto oblasti. Vaším cílem je podpořit zaujetí Vašich dětí a jejich lásku ke studiu, pokud je odvrátíte od oblastí, které je baví a jsou v nich dobré, může se stát, že o studium ztratí zájem.

Když svému dítěti nabídnete dodatečné vzdělání například v podobě školních programů pro nadané děti, můžete dlouhodobě podpořit jeho zájem o předměty, které má rádo. Zároveň jej připravíte na budoucí akademické výkony.

Nechte profesionály ve FasTracKids centru rozvoje pomoci vašemu dítěti vyniknout. Nabízí velké množství mimoškolních programů a lekcí, ze kterých si zaručeně vyberete.

Zavolejte na číslo +420 730 802 507 nebo napište na email: Praha6@FasTracKids.cz a zapište své dítě do některého z programů již dnes.